شنبه هفته گذشته دوازدهم شهریور پسر ٢۱ ساله مبتلا به اوتیسم در منطقه آذری ربوده شد. یک روز بعد در وضعیت بسیار تلخی در کنار خیابان رها شد، خانواده‌اش با پیگیری‌های زیاد توانستند او را بعد از چند روز در بیمارستان فیروزآبادی پیدا کنند. پزشکی قانونی تا امروز که من خبر دارم سراغ بیمار نرفته […]

شنبه هفته گذشته دوازدهم شهریور پسر ٢۱ ساله مبتلا به اوتیسم در منطقه آذری ربوده شد. یک روز بعد در وضعیت بسیار تلخی در کنار خیابان رها شد، خانواده‌اش با پیگیری‌های زیاد توانستند او را بعد از چند روز در بیمارستان فیروزآبادی پیدا کنند.

پزشکی قانونی تا امروز که من خبر دارم سراغ بیمار نرفته است، در این مدت متاسفانه هیچکدام از سازمان‌هایی که باید در این ماجرا نقش آفرینی می‌کردند از جمله پزشکی قانونی و پلیس کار خودشان را درست انجام ندادند.

حال عمومی این بیمار اصلاً خوب نیست، مجدد در بیمارستان بستری شده و نیاز به رسیدگی ویژه دارد، نیاز به حمایت‌های روانی دارد. به‌گفته مادرش حدود ۵ کیلوگرم وزن کم کرده است، اشتهایی ندارد، فقط فریاد می‌زند و در تب دارد می‌سوزد. هر دو دست او کاملاً ورم کرده و قرمز است، این بیمار الان هوشیاری خوبی ندارد.

بزرگترین کمکی که ما از یک رسانه می‌خواهیم این است که صدای جامعه اوتیسم باشد، امروز جامعه اوتیسم ایران از پلیس و قوه قضائیه می‌خواهد که این فرد خاطی و مجرم را پیدا کنند تا حداقل به‌جرم آدم‌ربایی به اشد مجازات برساند، انتظار داریم پزشکی قانونی هرچه سریعتر بررسی کند تا نتایج آثار آزار و اذیت معلوم شود.