ناراضی ام! نمی دانم چرا رفتار داوران اینطور شده است؟


رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: اگر بخواهم خوشبینانه بگویم شاید اواخر نیم فصل دوم بتوانیم از VAR استفاده کنیم اما نه در همه در ورزشگاه ها بلکه ۴۵ ورزشگاهی که خیلی خوب می‌توان در آن‌ها کار کرد‌. افشاریان: شاید اواخر نیم فصل دوم از VAR استفاده کنیم/ناراضی ام! نمی دانم چرا رفتار داوران اینطور شده است؟ رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: اگر بخواهم خوشبینانه بگویم شاید اواخر نیم فصل دوم بتوانیم از VAR استفاده کنیم اما نه در همه در ورزشگاه ها بلکه ۴۵ ورزشگاهی که خیلی خوب می‌توان در آن‌ها کار کرد‌.

افشاریان: شاید اواخر نیم فصل دوم از VAR استفاده کنیم/ناراضی ام! نمی دانم چرا رفتار داوران اینطور شده است؟
رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: اگر بخواهم خوشبینانه بگویم شاید اواخر نیم فصل دوم بتوانیم از VAR استفاده کنیم اما نه در همه در ورزشگاه ها بلکه ۴_۵ ورزشگاهی که خیلی خوب می‌توان در آن‌ها کار کرد‌.

افشاریان: شاید اواخر نیم فصل دوم از VAR استفاده کنیم/ناراضی ام! نمی دانم چرا رفتار داوران اینطور شده است؟
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، خداداد افشاریان درمورد جلسه امروز مدیران فدراسیون فوتبال برای ورود VAR به کشورمان اظهار داشت: مهدی تاج به دلیل حضور در یک سفر در این جلسه غایب بود. تمام ارکان رسمی مثل حراست فدراسیون، نماینده سازمان بازرسی، نمایندگان دو شرکت AVS و اسلومو، احمدرضا براتی، کارگروه VAR و من در این جلسه حضور داشتیم و صحبت‌های دو شرکت در کنار مسائل فنی و حقوقی آن‌ ها ارائه شد. تفسیرها و تحلیل‌های لازم هم انجام شد.

وی افزود: قرار است نامه نگاری‌های دیگری با دو شرکت در زمینه حقوقی و فنی انجام بدهیم. امیدوارم بتوانیم خیلی سریع پس از دریافت جواب آن‌ها به نتیجه واحدی برسیم و یکی از شرکت‌ها را انتخاب کنیم. امیدوارم پس از ورود تجهیزات یکی از شرکت‌ها آموزش داوران را شروع کرده و سپس کارهای بعدی را انجام بدهیم.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال درخصوص زمان پاسخ شرکت های طرف مذاکره گفت: زمانی که خودمان برای دریافت پاسخ خواسته‌ایم خیلی سریع است و اجازه نمی‌دهیم پروسه زمانی را آن‌ها انتخاب کنند بلکه خودمان زمان را انتخاب می‌کنیم زیرا مشخص است چه می‌خواهیم. خودمان را منتظر زمان آن‌ها نمی‌گذاریم و سعی داریم کارها را با هم جلو ببریم اما موضوع مشخص این است که حداقل و حداکثر زمان خودشان را به ما گفته‌اند.

افشاریان عنوان کرد: شاید بتوانیم در زمان جام جهانی آموزش داوران را داشته باشیم‌. به این شرط که با یکی از شرکت‌ها قرارداد ببندیم‌. موضوع مهم‌تر این است که باید همه فیفا را در جریان همه رفتارها و نامه‌ها قرار بدهیم. پروژه‌ای هم پیش از این کامرانی‌فر مطرح کرد که به نتیجه نرسید‌. امیدوارم بتوانیم VAR را طبق آنچه شایسته است جلو ببریم اما می‌دانم مباحث فنی، آموزشی و سایر موارد مربوط به VAR زمانبر است و امیدواریم خوب اجرا شود.

وی درمورد اینکه حمید سجادی و مهدی تاج خیلی امیدوار هستند پس از جام جهانی و در نیم فصل دوم لیگ برتر از VAR استفاده شود، گفت: خیلی خوشحالم وزیر ورزش روی این موضوع وسواس دارد. بی‌شک این اتفاق به ما کمک می‌‌کند‌. مهدی تاج نیز بسیار مصر است چنین اتفاقی بیفتد. من هم اگر بخواهم خوشبینانه بگویم شاید اواخر نیم فصل دوم بتوانیم از VAR استفاده کنیم اما نه در همه در ورزشگاه ها بلکه ۴_۵ ورزشگاهی که خیلی خوب می‌توان در آن‌ها کار کرد‌.

رئیس کمیته داوران درمورد اینکه آیا قرار است در اواخر لیگ از VAR آفلاین استفاده شود، گفت: باید این سیستم را زخمی کنیم اما آفلاین استفاده نمی‌شود بلکه استاندارد استفاده خواهیم کرد.

افشاریان درمورد اینکه با این تفاسیر امروز قراردادی برای VAR امضا نشد، توضیح داد: خیر به هیج وجه. این دو شرکت رفتارهای خود،کارهایی که قرار است برای ما، انجام بدهند، کشورهایی که پیش از این با آن‌ها کار کرده بودند، معرفی کردند. درواقع تاریخچه ای ارائه کرده و بچه های کارگروه VAR نیز با سعه صدر این مطالب را دریافت کردند و امیدوارم در آینده به نتیجه برسیم.

وی درباره اینکه آیا باشگا‌ه‌ها برای تعیین بودجه VAR، به فدراسیون نامه زده‌اند، گفت: فدراسیون فوتبال با هیچ شرکتی قرارداد اجرا نمی‌کند بلکه آن را انتخاب می‌کند و اجرای قرارداد با باشگاه‌ها است‌. خود باشگاه‌ها با توجه به ساختار ورزشگاه‌شان VAR می‌خرند. امکان دارد یک ورزشگاه به دلیل ساختارش نیاز به هزینه بیشتری داشته باشد‌ اما تاکنون باشگاه ها چنین نامه نگاری نکرده‌اند.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال درمورد اینکه علیرضا سهرابی مدعی شده خانه داوری از پای بست ویران است، گفت: به نظرات این پیشکسوت داوری فوتسال احترام می گذارم.

افشاریان درخصوص انتقادات باشگاه پیکان به قضاوت حمید حاج ملک در بازی این تیم با هوادار و احتمال محرومیت این داور، اظهار داشت: هنوز نمره قضاوت حاج ملک را ندیده‌ام اما شک نکنید با هر داوری که نمره استاندارد نداشته باشد برخورد می‌کنیم.

وی درمورد اینکه آیا همچنان از عملکرد کمک داوران ناراضی است، گفت: باور کنید هنوز ناراضی هستم. واقعا نمی‌دانم رفتار داوران چرا اینگونه شده و خود من مقداری ناراضی هستم.

رئیس کمیته داوران درباره اینکه آیا قبول دارد تمرکز نداشتن داوران سبب به حاشیه کشیده شدن بازی می‌شود، توضیح داد: بچه‌ها می‌توانند مدیریت کنند تا حداقل رفتارهای نامتعارف شکل نگیرد. البته قابل توجیه نیست که یک مربی با رفتارهای خودش بخواهد ما را قضاوت کند اما داوران می توانند بهتر مدیریت کنند.

افشاریان درخصوص مشکل هدست داوران گفت: با ورود VAR مشکل هدست هم حل می‌شود. هر زمانی این سیستم بیاید، هر ورزشگاهی یک هدست شش کاربره خواهد داشت.

وی درمورد اینکه آیا حامی مالی داوران قسط هایش را پرداخت می‌کند، گفت: بله