رئیس پلیس پیشگیری فراجا با بیان اینکه ۴۰ نفر از متخصصان ایکس ری برای چک امنیتی زائران به کار گرفته شده اند، اظهار داشت:


۲۵ تیم چک خنثی نیز برای برخورد با موارد مشکوک در پایانه های مربوطه مستقر هستند.
سردار مهدی معصوم‌بیگی در مرز شلمچه خاطر نشان کرد: در حوزه زمینی، ریلی و هوایی مجموعه پلیس پیشگیری ماموریت های گسترده ای برنامه ریزی شده است و با تشکیل قرارگاه ابوذر در این پلیس و نیز قرارگاه های تاکتیکی در پلیس فرودگاه و پلیس راه آهن، تلاش می کنیم مراسم اربعین هر چه بهتر برگزار شود.

معصوم‌بیگی با بیان اینکه در بخش اول که مربوط به حوزه زمینی بود، ماموریت اساسی تامین امنیت محورهای مواصلاتی است، اظهار داشت: این محورها با گشت های خودرویی، موتوری و همچنین ایستگاه های ایست و بازرسی سیار و ثابت مورد پایش ماموران قرار گرفته است.

رئیس پلیس پیشگیری فراجا با بیان اینکه ۵۰۰ کلانتری و پاسگاه و بخش های انتظامی در محورهای مواصلاتی و پایانه ها ماموریت پیدا کرده اند تا ضمن تامین امنیت زائران، نظم دهی و انضباط بخشی در محورهای مواصلاتی را برعهده بگیرند، اظهار داشت: خوشبختانه پلیس تا این لحظه به نحو احسن انجام وظیفه کرده و ماموریت های خود را به درستی انجام داده است.

معصوم بیگی با اشاره به اینکه تمرکز مجموعه پلیس پیشگیری برای جلوگیری از سرقت بر کانون های جمعیتی همچون مهمان سراها و زائرسراها که در مسیر جاده ها وجود دارند بوده است، خاطر نشان کرد: حضور در مساجد، مدارس و حسینیه ها که جمعیت فراوانی دارند از دیگر نقاطی بود که پلیس پیشگیری با تمرکز بر آنها توانسته از سرقت پیشگیری کند.

وی با بیان اینکه در مرز شلمچه حدود ۵۰ هزار خودرو در پارکینگ ها قرار دارد، اظهار داشت: خوشبختانه با تمرکز پلیس پیشگیری در این نقطه ها و حضور مستمر تا این لحظه هیچ گزارشی مبنی بر سرقت نداشته ایم.

معصوم‌بیگی با اشاره به اینکه بازدید میدانی از مرزهای شلمچه صورت گرفته است، افزود: کنترل لایه به لایه جمعیت نیز برای جلوگیری از ازدحام در مرزها از دیگر مواردی بود که پلیس پیشگیری به خوبی در این حوزه انجام وظیفه کرده است.

وی با اشاره به ورود ۱۰۰ هزار زائر به صورت هوایی برای زیارت اربعین به کشور عراق و عتبات عالیات اظهار داشت: امنیت فرودگاه‌های هدف نیز از دیگر مواردی بود که پلیس پیشگیری به خوبی توانسته است از عهده آن برآید.

معصوم‌بیگی به تردد تعدادی از زائران با استفاده از خطوط ریلی اشاره کرد و افزود:خوشبختانه در این حوزه نیز به نحو احسن همکاران ما توانستند انجام وظیفه کنند و تاکنون مشکل خاصی نداشتیم.

رئیس پلیس پیشگیری فراجا با بیان اینکه ۴۰ نفر از متخصصان ایکس ری برای چک امنیتی ورود زائران به کار گرفته شده‌اند، اظهار داشت: ۲۵ تیم چک خنثی نیز برای ورود و برخورد با موارد مشکوک در صورت نیاز در پایانه های مرزی مستقر هستند.

وی در پایان افزود: مجموعه پلیس پیشگیری همانند سایر بخش های انتظامی، یگان ویژه و مرزبانی در این ماموریت گسترده توانسته عملکرد مناسبی داشته باشد و از این بابت خدا را شاکریم.

مرز بین‌المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

شلمچه و چذابه دو گذرگاه تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان است.