خبرگزاری آریا- دختر دبستانی شهرستان آبادان که بخاطر عدم مدیریت ،دقت و سهل انگاری مدیران مدرسه ای در این شهرستان دچار حادثه شده بود تحت درمان روانشاس قرار گرفت.


خبرگزاری آریا- دختر دبستانی شهرستان آبادان که بخاطر عدم مدیریت ،دقت و سهل انگاری مدیران مدرسه ای در این شهرستان دچار حادثه شده بود تحت درمان روانشاس قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آریا از آبادان ، با توجه به مشکلات روحی و روانی پیش آمده برای این دانش آموز دبستانی در روز ۲ مهر سال جاری ،با مشاوره های صورت گرفته ، این دانش اموز تحت درمان روانشناس قرار گرفت.

مادر این دختر دبستانی به جزئیات بیشتری در این زمینه اشاره کرد و افزود: دخترم شب ها در خواب کابوس آن روز را می بیند و با حالتی نامساعد و گریان از خواب بیدار می شود و از ترس زیاد غرق در عرق بروی صورت و پیشانی است
وی افزود: دخترم بخاطر شروع سال تحصیلی و دیدار دوستان سال قبل و گرفتن کتب جدید از چند هفته قبل از شروع سال تحصیلی ذوق و شوق فراوانی داشت و لحظه شماری می کرد اما با کم کاری و سهل انگاری مدیریت و معاونت مدرسه مشکلات عدیده ای در زمینه های مختلف برای دانش آموز و خانواده درست شده است .

مادر دختر دبستانی شهرستان آبادان از مدیران ، معلمان و مردمی که در این مدت احوال پرس و پیگیر موضوع دخترش بودند تشکر ویژه کرد و گفت : مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان ،حراست و بازرسی آموزش و پرورش همکاری خوبی در این زمینه داشته اند و قول داده اند بطور خاص موضوع را پیگیری و به سرانجام رسانده و به اطلاع رسانی کنند و حتی برای اینکه این مورد تکرار نشود از سوی حراست آموزش و پرورش بخشنامه ای به مدارس ابلاغ شده است که جای بسی تشکر و قدردانی دارد .

وی در پایان نسبت به عملکرد مدیریت آموزش و پرورش شهرستان شدیدا گله کرد و افزود: در حالی که خیلی از افراد جامعه احوال پرس این دختر چهارم دبستانی بوده و با دلجویی و همکاری در ارتقاء روحیه وی نقش مثبتی ایفا می کردند اما مدیریت آموزش و پرورش شهرستان آبادان ، مدیریت و معاونت مدرسه که بیشترین نقش را در این اتفاق برای این دختر دبستانی داشتند با بی مهری و بی اهمیتی تمام، از پیگیری وضعیت وی بی اطلاع و زندگی روز مره خود را سپری می کنند چنانکه اتفاقی رخ نداده است . نمی دانم اگر فرزند خودشان به مدت دو ساعت با چشمانی گریان ،با ترس و لرز در کوچه پس کوچه های شهر گم می شد آنوقت هم اینگونه در آرامش کامل به زندگی خود ادامه می دادند؟ آیا بسوی مدیریت نا آشنا با درد مردم در حال حرکت هستیم ؟

قابل ذکر است در روز دوم مهرماه که بعنوان اولین روز سال تحصیلی سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲ محسوب می شود و دانش آموزان مقطع ابتدایی با شوق و ذوق فراوان برای علم آموزی و دیدار با دوستان خود راهی مدرسه می شوند در یکی از مدارس دبستان شهرستان آبادان ، دانش آموز دختری بعد از حضور در مدرسه در ساعت ۱۲:۱۵ ، بدون هماهنگی مدرسه با والدین یا سرویس دانش آموز مبنی بر تعطیلی کلاس درس، دانش آموز به امید پیدا کردن خانه ،قریب به دو ساعت در ظهر گرم ودر خیابان و کوچه پس کوچه های خلوط شهر راه را گم می کند و با چشمانی گریان توسط دو مغازه دار که تنها مغازه های مشغول بکار منطقه بودند پیدا می شود و پس از پرس و جو و تماس با والدین وی ،کودک را در شرایط نامساعد روحی تحویل خانواده می دهند .