تهران - ایرنا - رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه عتبات عالیات گفت:


تهران – ایرنا – رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه عتبات عالیات گفت: بعد از ایام اربعین حسینی سفرهای ارزان قیمت با حدود قیمتی سه میلیون تومان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ایرنا از سازمان حج و زیارت، سیدصادق حسینی روز جمعه در جلسه ستاد اربعین سازمان حج وزیارت در کربلای معلی که با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان ستاد برگزار شد ضمن استماع گزارش مسئولان ستاد، به تبیین اقدامات صورت گرفته در اربعین حسینی پرداخت.

وی گفت: سازمان حج و زیارت در راستای وظایف کمیته ثبت‌نام و اعزام توانست نام‌نویسی زائران را در سامانه سماح به خوبی انجام دهد و بستر لازم را برای متقاضیان ایجاد کند.

رئیس سازمان حج و زیارت بیان کرد: حضور ۵۷۰ نیروی کارگزار در راهنمایی زائران و گمشدگان در ایام اربعین حسینی به خوبی در شهرهای کربلا، نجف، کاظمین، سامرا ‌و بین راه زائران از نجف تا کربلا انجام گرفت و این اقدام قوت قلبی برای زائران اربعین بود چرا که احساس آرامش را منعکس می‌کرد.

به گفته وی، راه‌اندازی اپ موبایلی زیارت و نظارت بر بیمه نیز از دیگر اقدامات سازمان حج وزیارت در اربعین امسال به عنوان کمیته ثبت‌نام و اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی بوده که این عملکرد نیروهای جهادی و تلاشگر قابل تقدیر است.

حسینی با بیان اینکه راه‌اندازی سفرهای ارزان قیمت به عتبات یکی از مهمترین راهبردهای سازمان حج و زیارت است، افزود: در این راستا سفرهای ارزان قیمت با حدود قیمتی سه میلیون تومان را مدنظر قرار دادیم که این مهم پیش از اربعین برنامه‌ریزی شد و اعزام‌ها از بعد از اربعین حسینی به صورت کامل صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: برای نخستین بار است که با چنین قیمت و اسکان مناسبی زایران به عتبات مشرف می‌شوند؛ این اعزام‌ها به صورت زمینی انجام می‌گیرد و به زودی جزییات آن نیز از دفاتر استان‌ها اعلام می‌شود.

وی افزود: در خصوص کاهش قیمت سفرهای هوایی که ناشی از بلیت هواپیما است نیز برنامه‌ریزی و رایزنی‌هایی را مدنظر قرار داده‌ایم که امیدواریم این اقدامات به تشرف همه عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت به عتبات عالیات منجر شود.

در این جلسه رئیس ستاد اربعین سازمان حج وزیارت و سایر اعضا به ارائه گزارش در خصوص اقدامات صورت گرفته پرداختند و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز نکاتی را مدنظر قرار داد.