با هنجارشکنان برخورد شود

به گزارش خبرگزاری فارس، کمیسیون اخلاق ورزش کشور در نامه‌ای به مهدی تاج رییس جدید فدراسیون فوتبال با اشاره به انتشار برخی تصاویر و بروز برخی رفتارهای نابهنجار از سوی تعدادی از تماشاگران فوتبال در ورزشگاه‌ها که موجب دغدغه و تشویش خاطر جامعه اخلاق مدار ایران اسلامی شده است، به رییس فدراسیون فوتبال تذکر داده و خواستار اتخاذ تدابیری برای مدیریت صحیح حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها شده است.

در این نامه با اشاره به پذیرش مسئولیت اتفاقات درون ورزشگاه‌ها توسط مدیران ذیربط، برخورد با هنجارشکنان و رفتارهای خلاف فرهنگ و اخلاقی در ورزشگاه‌ها مورد تاکید قرار گرفته است.

متن کامل این نامه به این شرح است:

برادر گرامی جناب آقای تاج

ریاست محترم فدراسیون فوتبال

با سلام و احترام

ضمن تبریک انتصاب جنابعالی بعنوان ریاست فدراسیون فوتبال، به آگاهی می‌رساند احترام به قوانین و ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی هر کشور جزء لاینفک مقررات بین‌المللی منجمله در حوزه ورزش می‌باشد و انطباق الزامات فدراسیون‌های جهانی با هنجارهای فرهنگی و ارزش‌های اخلاقی پذیرفته شده جامعه از وظایف مدیران ورزش کشور است.

انتشار برخی تصاویر مرتبط با حضور بانوان در مسابقات لیگ برتر حاکی از هنجارشکنی و رفتارهای مغایر ارزش‌های اخلاقی توسط تعدادی از تماشاگران بوده و این امر موجب تشویش خاطر جامعه اخلاق مدار کشور گردیده است.

بر همین اساس ضمن درک تعهدات بین‌المللی و لزوم پاسخگویی به مطالبات جامعه، انتظار است تمهیدات لازم برای مدیریت صحیح حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها فراهم شده و ضمن مسئولیت پذیر کردن مدیران ذی‌ربط، با هرگونه هنجارشکنی و رفتارهای خلاف فرهنگ و ارزش‌های اخلاقی برخورد شود.