سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: برای فشار به استقلال یک بار بحث قهرمانی و یک بار بحث شکایت را باز می‌کنند. البته ما مشکلی با این موضوع نداریم تا جایی که احترام‌ها حفظ شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، جواد نکونام بعد از پیروزی ۴ بر صفر مقابل نساجی مازندران در نشست خبری اظهار داشت: بعد از دربی همیشه بازی خیلی سخت است چه ببرید چه ببازید یا هر نتیجه ای به دست بیاید. ریکاوری ذهنی و بدنی که نیاز داشتیم تیم را دو روز به اردو بردم تا تیم در کنترل باشد و از مدیریت باشگاه تشکر می‌کنم که شرایطی فراهم آورد که تیم خوب کار کند. سعی کردیم تیم از نظر ذهنی و بدنی برای این بازی آماده باشد. در ۳۰ دقیقه اول خوب نبودیم و نساجی خوب بازی کرد؛ اما می‌دانستیم نساجی با بازیکنانی که دارد سعی می‌کند مالکانه بازی کند و گذاشتیم این کار را انجام دهند.
*می‌توانستیم بیش از ۴ گل به نساجی بزنیم

وی افزود: نیمه اول را یک بر صفر تمام کردیم در صورتی که تیم‌مان خوب بازی نکرد. بین نیمه با بازیکنان صحبت کردم ولی در نیمه دوم با تغییراتی که دادیم و صحبت‌هایی که انجام شد توانستیم بازی را کنترل کنیم. کاملاً بازی در اختیارمان بود و بازی را ۴ بر صفر بردیم. البته می‌توانستیم گل‌های بیشتری هم بزنیم ولی عکس‌العمل تیم‌مان نسبت به نتیجه و شکل بازی که در نیمه اول داشتیم تغییر کرد و از بازیکنان تشکر کردم به خاطر اینکه زود تاکتیک و کاری که مدنظرمان بود را انجام دادند و توانستیم به شکل دلخواه‌مان برسیم و توانستیم بازی را ببریم.
*هواداران‌مان سنگ تمام گذاشتند

نکونام گفت: تشکر ویژه‌ای از هواداران‌مان می‌کنم که سنگ تمام گذاشتند. حمایت آنها باعث شد که امروز نیروی مضاعفی داشته باشیم و انرژی داشته باشیم تا بازی را ببریم که با اختلاف پیروز شویم. انرژی که آنها به تیم می‌دادند باعث می‌شد تیم بیشتر رو به جلو حرکت کند و راحت‌تر رو به جلو بازی کند و حرکت کند. ممنون‌شان هستم. امیدوارم بتوانیم تا آخر لیگ سربلند باشیم و بهترین عملکرد را داشته باشیم و بتوانیم در هر بازی از هواداران تشکر کنیم که در این سرما و سختی‌هایی که در رفت و آمد دارند گوشه‌ای از آنها را جبران کنیم.
*امروز شاهد یکی از بهترین بازی‌های نساجی بودیم!

سرمربی استقلال در مورد اینکه استقلال در شش بازی خانگی این فصل پیروز شده و رکورد صددرصد برد در بازی‌های خانگی را داشته است، عنوان کرد:‌ ما در همه بازی‌ها باید برای بردن بازی کنیم. داخل خانه و خارج از خانه شرایط فرق می‌‌کند. امروز دیدید نساجی فوتبال خوبی بازی کرد مخصوصاً در شروع بازی؛ امروز یکی از بهترین بازی‌های نساجی بود. چند بازی این تیم را من دیده بودم. واقعاً کیفیت خوبی را به نمایش گذاشته بودند. تیم‌شان خوب و مالکانه بازی کرد. تیم زهرداری بودند. چند بازی این تیم را من دیده بودم. واقعاً کیفیت خوبی را به نمایش گذاشته بودند. تیم‌شان خوب و مالکانه بازی کرد. تیم زهرداری بودند مخصوصاً بازیکنانی که پاس کوتاه بازی می‌کردند. بازی‌های ریزی به هم می‌دادند و تیم ما را تحت فشار قرار دادند. در نیمه اول؛ تیم‌شان خوب بازی کرد. به این فکر نمی‌کنم که در خانه بازی می‌کنیم یا در خانه حریف. باید خوب تلاش کنیم و زحمت بکشیم. اینکه چه اتفاقی می‌افتد باید بگذاریم مسابقات بگذرد تا ببینیم چه نتایجی به دست می‌آید.
* در نیمه اول فوتبال استقلال باب میلم نبود

نکونام در مورد اینکه بازیکنان تعویضی او هم گل زدند و هم پاس گل دادند، گفت: بین نیمه دو تعویض کردیم تا نیروی جدیدی به تیم وارد کنیم. چون بعد از دربی تیم می‌توانست از نظر بدنی و ذهنی شرایط ایده‌آلی نداشته باشد. سعی کردیم دو تعویض داشته باشیم تا نیروی جدیدی به تیم وارد شود. با اینکه یک بر صفر نیمه اول را بردیم و نیمه اول هم خوب بازی کردیم اما فوتبالی که باب میلم بود انجام نمی‌شد. به همین خاطر سعی کردم تعویض کنم. در فوتبال پیش می‌آ‌ید اینکه بازیکنان را در نیمه اول تعویض کردم معنایش این نیست آنهایی که وارد زمین شدند یا نیمه اول بازی کردند باعث این نتیجه شدند. بعضی روزها روز بازیکن یا روز تیم نیست و یکسری بازی‌ها کنار این می‌سوزند و از بین می‌روند. من نگاهم مثبت است و از همه تیمم و بازیکنانم تشکر می‌کنم. امروز دیدید ما لیست‌مان فقط ۱۹ نفر داشت. حتی به ۲۰ نفر نرسیدیم اما واقعاً ممنونم از آنها، یک نیم‌فصل پرفشار را اینقدر خوب و مردانه جنگیدند و زحمت کشیدند و امیدوارم شرمنده هوادارن‌مان نشویم.

*انشاءالله در نیم فصل بازیکنان مدنظرمان را جذب کنیم

سرمربی استقلال در مورد اینکه برای نیم‌فصل دوم برنامه‌ای به باشگاه داده است یا نه، عنوان کرد: این هفته جلسه‌ای خواهیم داشت و صحبت خواهیم کرد در مورد برنامه‌هایی که برای نیم‌فصل دوم خواهیم داشت. برای بازیکنانی که مدنظرمان است و ان‌شاءالله بتوانیم شرایط را بهتر کنیم. چون واقعاً کار سخت بود. بازیکنانم واقعاً زحمت کشیدند، خیلی خوب کار کردند، من هر هفته نیاز است این را بگویم که بازیکنانم مردانگی کردند و زحمت کشیدند. امیدوارم نیم‌فصل دوم بتوانیم بازیکنانی که مدنظرمان است را جذب کنیم. تا ان‌شاءالله برای نیم‌فصل دوم بتوانیم یار و مهره‌هایی داشته باشیم که بتوانیم با دست پر در لیگ شرکت کنیم.

*حواس مان جمع است

نکونام درباره اینکه با صدرنشینی استقلال حواشی جدیدی علیه این تیم تولید شده و آیا نگران نیستید این حواشی صدرنشینی را از استقلال بگیرد، گفت: یک روز همین‌جا مصاحبه کردم و گفتم هواداران باید حواس‌شان باشد که کلاه سرمان نگذارند. اتفاقی که چند سال برای استقلال متأسفانه رخ داد. ما حواس‌مان جمع است به بازیکنان هم گفته‌ام تمرکزمان را حفظ کنیم. تا قبل از بازی مدام بیانیه و شکایت رخ می‌دهد تا ما تمرکزمان را از دست بدهیم. ما اینها را می‌دانیم مشکلی هم با این قضایا نداریم.

*برای فشار به استقلال یکبار بحث شکایت و یکبار بحث قهرمانی را باز می‌کنند

وی خاطرنشان کرد: آنچه مهم است اینکه یک بازی تمام شده است. دربی بوده و بازی سنگینی برای هر دو تیم است هم استقلال هم پرسپولیس. قطعاً هواداران هر دو تیم توقع دارند از تیم‌های‌شان. اتفاقات بعدش به بازی و حواشی‌اش مربوط می‌شود. ما درگیرش نشدیم. به بازیکنان هم گفته بودم همه این اتفاقات را پیش‌بینی کرده بودم اما خدا را شکر با تمرکزی که داشتیم تمام فکرها و ایده‌هایی که مخالف استقلال هستند و مخالف نتایجی که ما تا الان گرفتیم هستند خدا را شکر نتوانستند به هدف‌شان برسند. باز هم تکرار می‌کنم تیم ما نسبت به حداقل سه یا چهار تیم شرایط سخت‌تری داشت ولی با توجه به نتایج فشار را می‌اندازند و هواداران را تحت فشار می‌گذارند و بحث قهرمانی را باز می‌کنند. یک بار بحث شکایت؛ اینها اتفاقاتی است که در فوتبال حرفه‌ای می‌افتد. هر تیم و باشگاهی سعی می‌کند از خودش دفاع کند ما مشکلی با این موضوع نداریم تا جایی که احترام‌ها حفظ شود