🔴 *نبود بهورز و تعطیلی خانه بهداشت یکی از معضلات اساسی ساکنان روستای خشان و حلوه هانی است*

🔻دبات دهیار روستای حلوه هانی در گفتگو با رسانه صدای کرخه خواستار راه اندازی خانه بهداشت این روستا شد.

❇️ دبات تصریح کرد:خانه بهداشت روستای خشان به مدت سه ماه است به دلیل نداشتن بهورز تعطیل می باشد.

اکثر اهالی این دو روستا افراد سالخورده ای هستند که با انواع بیماری ها نظیر دیابت و فشار خون دسته پنجه نرم می کنند و مجبورند برای کنترل و درمان ببماری خود به مراکز درمانی خلف مسلم مراجعه می کنند با توجه به همه گیری ویروس کرونا راه اندازی خانه بهداشت در این روستا ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: رفت و آمد گردشگران این روستا را در معرض کانون آسیب پذیری ویروس کرونا قرار داده و با نبود بهورز و عدم آگاهی مردم احتمال همه گیری ویروس کرونا وجود دارد.

🔻دهیار این روستا از متولیان امر خواست هرچه سریعتر نسبت به راه اندازی مجدد و بازسازی خانه بهداشت روستا خشان و حلوه هانی اهتمام بورزند.

🔻دهیار حلوه نیز گفت: تعطیلی سه ماهه خانه بهداشت اهالی را با مشکلات فراوانی روبرو کرده است بهورز مسئولیت ‌های مختلف و متعددی از جمله مراقبت از مادران باردار وکنترل بیماری‌های واگیر و غیرواگیر را بر عهده دارد و از همه مهمتر به دلیل ارتباطات نزدیک با اهالی روستا بیشتر در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار می‌گیرند و می تواند نقش موثری در آگاهی بخشی و پیشگیری از بیماری کرونا داشته باشد.

🔻وی از مسئولان خواست: در جهت حل مشکلات و کاهش دغدغه های مردمی در این زمینه چاره اندیشی کنند. لازم به ذکر است که پیگیری مکرر و فراوانی توسط شورا و دهیاری دو روستا به مسئولان مربوط و در راس آن نماینده محترم شهرستان شوش و کرخه انجام گردیده اما متاسفانه هیچ گونه اقدامی جهت رفع این معضل انجام نگردیده و همچنان بهداشت روستا متروکه مانده است.

🔻گفتنی است روستای خشان و حلوه هانی از توابع بخش مرکزی شهرستان شوش دهستان حسین آباد در ۱۷کیلومتری شهرستان شوش قرار دارد.

*📢صدای کرخه، صدای مردم و مسئولین👇:*
*📲 صدای کرخه واتساپ – کانال۶۱👇*
https://chat.whatsapp.com/Gs4YnUtWfZsIYZXuGzR7WY
*📲پیج جدید اینستاگرام صدای کرخه👇*
https://instagram.com/sedaye_karkheh
*📲کانال جدید تلگرام صدای کرخه👇*
https://t.me/joinchat/B7o6GqJlHLkzZjFk
*📲پیام رسان سروش ، ایتا و سایت👇*
http://splus.ir/sedayekarkhehs
https://eitaa.com/sedayekarkheh
http://sedaghatekarkhe.ir