با حضور فرماندار شوش؛ *جلسه شورای کشاورزی شهرستان برگزار شد*

🔻 *مهندس محمودعیدانی دستور تشکیل کمیته فرعی در جهت فراهم سازی مراحل برداشت محصولات کشت های پاییزه را صادر نمود.*

🇮🇷 به گزارش صدای کرخه بنقل از روابط عمومی فرمانداری شوش، جلسه شورای کشاورزی شهرستان صبح روز یکشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ به ریاست مهندس محمود عیدانی سرپرست فرمانداری شوش و با حضور سعید پورعبدالهی معاونت توسعه و برنامه ریزی، عبدالحسین شرفی مسئول دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر اعضای این شورا در محل سالن جلسات سردار شهید قاسم سلیمانی برگزار و مسائل مختلفی از جمله برداشت، خرید، تامین سوخت و حمل و نقل محصولات کُلزا، گندم و چغندر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

🔸 سرپرست فرمانداری شوش پس از شنیدن آخرین گزارشات در بخش کشاورزی بویژه محصول کلزا گفت: کشت گیاه کُلزا بعنوان یکی از اقتصادی ترین گزینه های کشت و شاخص های اقتصاد مقاومتی است، که می تواند علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب و ایجاد درآمد بالا برای کشاورزان، باعث کاهش واردات روغن شود.

🔹 وی با اشاره به حساسیت بسیار بالای محصول کُلزا به شرایط جوی و گرمای بالا گفت: با توجه به اینکه ۴۰ درصد محصول سطح زیر کشت استان در شهرستان شوش انجام شده، انتظار می رود برای جلوگیری از هدر رفت و فاسد شدن این محصول استراتژیک با برنامه ریزی و سرعت عمل بالا صورت گیرد تا کشاورزان در زمان برداشت دچار مشکل نشوند.

🔸 رئیس شورای کشاورزی شهرستان گفت: خرید تضمینی کُلزا در سه مرکز سطح شهرستان انجام می پذیرد و کشاورزان نیز می توانند دسترنج و محصول خود را به این مراکز رسمی تحویل دهند.

🔹 محمود عیدانی در ادامه دستور تشکیل کمیته فرعی در جهت فراهم سازی مراحل برداشت این محصولات را صادر نمود و گفت: باید با تشکیل کمیته ی ویژه شرایط مناسب برای برداشت و حمل و نقل محصولات کُلزا، گندم و چغندر فراهم شود تا کشاورزان با کمترین دغدغه مراحل برداشت خود را به پایان برسانند.

🔸 وی در پایان خاطر نشان کرد: امسال بالغ بر ۲۰ هزار هکتار از مزارع شهرستان شوش زیر کشت کُلزا رفته و طبق اظهارات کارشناسان حوزه کشاورزی، پیش بینی می شود بیش از ۴۰ هزار تن محصول از این مقدار اراضی زیر کشت برداشت و بصورت تضمینی از کشاورزان خریداری شود.

*📢صدای کرخه، صدای مردم و مسئولین👇:*
*📲 صدای کرخه واتساپ – کانال۶۷👇
https://chat.whatsapp.com/Fxt64KPYKggBPJQFtAgIDG
*📲پیج جدید اینستاگرام صدای کرخه👇*
https://instagram.com/sedaye_karkheh
*📲کانال جدید تلگرام صدای کرخه👇*
https://t.me/joinchat/B7o6GqJlHLkzZjFk
*📲پیام رسان سروش ، ایتا و سایت👇*
http://splus.ir/sedayekarkhehs
https://eitaa.com/sedayekarkheh
http://sedaghatekarkhe.ir