رییس کمیسیون اجتماعی مجلس :
*🛑 طرح فاضلاب اهواز از طریق کمیسیون اجتماعی مجلس پیگیری می شود*
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل فاضلاب اهواز یکی از چالش های اجتماعی در استان خوزستان می باشد که کمیسیون اجتماعی مجلس به جد پیگیر حل و تامین اعتبار آن است.
ولی اسماعیلی پنجشنبه شب دربازدید ازشرکت های صنعتی پاک چوب،هفت تپه وحریرخوزستان درشهرستان شوش با اشاره به اعتبار اختصاص یافته به طرح فاضلاب اهواز از سوی وزارت نیرو گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی پیگیری لازم را برای تامین و تخصیص این اعتبار را پیگیری می کند تا طرح مذکور به طور کامل اجرا شود .
وی به روند اجرای این طرح از طریق قرار گاه خاتم و شرکت آبفا خوزستان نیز اشاره کرد و گفت: طرح فاضلاب اهواز از چند جبهه در حال اجرا است.
شرکت های مستقر در خوزستان به مسئولیت اجتماعی خود عمل نمی کنند
وی گفت: یکی از مناطق با مشکلات بسیار ناشی از اسیب های اجتماعی محله ای در مرکز شهر اهواز است که توجهی به حل مشکلات آن نشده است.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه با انتقاد داز کارخانجات و شرکت های بزرگ مستقر در استان خوزستان به خاطر عمل نکردن به مسئولیت اجتماعی خود در این استان گفت: بر اساس بازدی صورت گرفته از پنج محله اهواز این مناطق با چالش ها و آسیب های اجتماعی زیادی روبرو هستند.
وی احیای عمل به مسئولیت اجتماعی شرکت ها و کارخانجات مستقر در استان خوزستان را یکی از اهداف و برنامه های کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برشمرد و گفت: در راستای حل مسایل و مشکلات مناطق حاشیه ای و محروم اهواز و دیگر مناطق استان خوزستان همه شرکت ها و کارخانه های بزرگ تولیدی مستقر در این استان موظف به عمل به مسئولیت اجتماعی و ایجاد زیر ساخت ها در مناطق محروم و حاشیه ای هستند.
پیگیری طرح توسعه فولاد اکسین خوزستان
وی در ادامه به پیگیری طرح توسعه کارخانه فو.لاد اکسین خوزستان اشاره کرد و گفت: کمیسیون اجتماعی طرح توسعه شرکت فولاد اکسین خوزستان با ظرفیت هفت هزار فرصت شغلی را از طری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی پیگیری می کند .
اشتغال یکی از چالش های جدی و آسیب های جدی در خوزستان است
وی در ادامه از بیکاری به عنوان یکی از آسیب های جدی در استان خوزستان نام برد و گفت: ایجاد فرصت های شغلی در استان خوزستان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در این استان ضروری است که این موضوع از سوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی پیگیری خواهد شد.
وی همچنین در ادامه با تشریح آخرین وضعیت کارخانه نیشکر هفت تپه گفت: با تغییرات صورت گرفته آرامش در کارخانه نیشکر هفت تپه برقرار شده و کارگران با آرامش در این شرکت مشغول کار و تولید هستند البته کارکنان این شرکت مطالبات و خواسته هایی دارند که کمیسیون اجتماعی مجلس مطالبات آنها را پیگیری می کند.
پیگیری وام ازدواج جوانان و مشکلات بازنشستگان
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در خاتمه مهمترین برنامه این کمیسیون را پیگیری وام ازدواج جوانان ، پیگیری تامین اعتبار وام ازدواج ، ضمانت بانکی دریافت تسهیلات ازدواج و نیز مطالبات بازنشستگان را از جمله اولویت های این کمیسیون برشمرد

خبرنگار:مجتبی پناهی

*📢صدای کرخه، صدای مردم و مسئولین👇:*
*📲 صدای کرخه واتساپ – کانال۱۲👇*
https://chat.whatsapp.com/Lgd5NCTfzEII5QMKH7QFDm
*📲پیج اینستاگرام صدای کرخه👇*
https://instagram.com/sedayekarkheh
*📲کانال جدید تلگرام صدای کرخه👇*
https://t.me/joinchat/B7o6GqJlHLkzZjFk
*📲پیام رسان سروش و ایتا👇*
http://splus.ir/sedayekarkhehs
https://eitaa.com/sedayekarkheh